By: Kitesurfing Szczecin On: 28 grudnia, 2016 In: Kitesurfing Szczecin Comments: 1

W Szczecinie ma szansę powstać pierwszy w Polsce obiekt do uprawiania surfingu. Symulator surfingu to miejsce, w sercu którego główną atrakcją jest sztuczna fala stymulująca szybko poruszającą się wodę, która pozwala na surfing dla dzieci i dorosłych oraz wszystkich entuzjastów aktywnych form wypoczynku.

Sztuczna fala do surfingu może powstać na Wyspie Grodzkiej. W projekcie symulatora surfingu przewidziane są zwykle lokale gastronomiczne i organizacja imprez. Producentem urządzenia do obsługi sztucznej fali jest szkocka firma Murphys Waves. Ma ona w swoim dorobku doświadczenie 25 lat tworzenia generatorów fal. Urządzenia były testowane w laboratoriach w Stanach Zjednoczonych, posiadają certyfikaty UL i CSA. Producent posiada zainstalowane i działające urządzenia do symulacji ruchu wody takie jak baseny imitujące falę, płynącą rzekę, czy zafalowane „baseny przetrwania” między innymi w parkach Walta Disneya, w parkach wodnych w Nowej Zelandii, Chinach i Singapurze. Czyżby tym razem przyszedł czas na Szczecin?

Surfing

Do uprawiania sufingu na symulatorze nie trzeba mieć specjalnych umiejętności. Wystarczy spróbować. Możliwość utrzymania się na wodzie wyzwala adrenalinę i inspiruje do osiągania nowych umiejętności. W odróżnieniu od innych atrakcji w aquaparkach jazda na fali jest oparta na cyklu powtórnych prób, który gwarantuje iż uczestnicy będą chcieli naśladować lepszych zawodników i sami stają przed wyzwaniem, aby pokazać nowe umiejętności.

Wakeboarding

Zamontowana na symulatorze surfingu lina pozwala na ciąganie podobne do wakeboardingu. Jest to również metoda nauki przy początkach jazdy na fali. Dodatkowo lina może być sterowana przez osobę stojącą przed falą co urozmaica jazdę.

Bodyboarding

Fala pozwala na najprostrzą odmianę surfingu jaką jest body-boarding. Specjalne deski z uchwytami, które są dostarczane w komplecie, dają zupełnie inne odczucia z surfingu bo zawodnik może całym ciałem odczuć prędkość fali. Body-boarding jest metodą, która nie wymaga instruktażu i jest bardzo prosta, ale pozwala również na bardzo skomplikowane manewry i triki.

Dla kogo?

Unikalna konstrukcja został starannie zaprojektowana, aby zawodnicy mogli próbować i doskonalić swoje umiejętności na wszystkich odmianach surfingu. Fala pozwala na naukę w sposób bezpieczny i kontrolowany dla dzieci i dorosłych, kobiet i mężczyzn. Uczestnicy mogą próbować nowych zakrętów i sztuczek, co zapewnia wciągające wyzwanie i praktykowanie umiejętności.

Bezpieczeństwo

Wyjątkowo elastyczna powierzchnia zapewnia maksymalne bezpieczeństwo na wszystkich poziomach użytkowania. Powierzchnia konstrukcji została utworzona z opatentowanej membrany, który jest przeznaczona do pochłaniania energii uderzenia. Upadki nie są bolesne i powodują raczej uśmiech na twarzy zarówno uczestnika jak i widza.

Zawody

Na całym ‌globie jazda na sztucznej fali stała się zupełnie nowym sportem. Surfing jest ekscytujący dla zawodników, ale też idealny dla widzów. Fala zaprasza, aby poczuć ją z bliska i sprawia, że widzowie są zahipnotyzowani.

Parametry techniczne

Wysokość fali została zoptymalizowana w celu zapewnienia najlepszego doświadczenia z jazdy dla szerokiego grona użytkowników. Wysokoęść fali jest regulowana za pomocą dysz i prędkości przepływu. Zakrzywienie konstrukcji pozwala wykorzystać do jazdy całą powierzchnię generowanej fali. Zapewnia powierzchnię do pływania do 68 m2, przy powierzchni konstrukcji: 170 m2.

Głosowanie na symulator surfingu

Głosowanie przewidziane jest na termin 9-18 stycznia. Link do głosowania on-line ukażą się prawdopodobnie 8 stycznia. Aby wspomóc akcję powstania symulatora surfingu w Szczecinie, już 9 stycznia będziesz masz szansę zagłosować na Projekt Ogólnomiejski Nr 113, szczegóły z linkiem do głosowania podamy już wkrótce.

Trackback URL: http://kitesurfingszczecin.pl/symulator-surfingu-w-szczecinie/trackback/

1 Comments:

 • Marek
  10 stycznia, 2017

  Do 18 stycznia 2017 r. w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego można oddawać głosy na projekt Symulatora Surfingu w Szczecinie, numer na liście 113. Link do oddania głosu: https://www.konsultuj.szczecin.pl/konsultacje/GlosowanieSBO2017.asp

  W głosowaniu można oddać maksymalnie 3 głosy: 1 projekt ogólnomiejski, 1 dowolny projekt dzielnicowy duży i 1 dowolny projekt dzielnicowy mały.
  Kto może głosować
  1) są zameldowani w Szczecinie;
  2) nie posiadają zameldowania, ale zamieszkują w Szczecinie;
  3) nie posiadają zameldowania, ale zamieszkują i studiują na terenie Szczecina;
  4) nie posiadają zameldowana, ale zamieszkują i uczęszczają do szkół na terenie Szczecina

  Reply

Leave reply:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.