Szczecin - wakeboard za motorówką, narty wodne, profesjonalne zabawki wodne

Wakeboarding za motorówką wymyślono w Australii, szeroko rozpowszechniono w Stanach  Zjednoczonych ze względu na niskie ceny ropy. Niektórzy twierdzą, że prawdziwy wakeboarding to tylko pływanie za motorówką. Szczecin, bogaty w doskonałe warunki na dorzeczach Odry, także oferuje także tę odmianę tego sportu.

Dla osób początkujących pływanie na wake’u za motorówką jest stosunkowo łatwe i wykonalne. Jedynie start z wody wymaga trochę więcej siły i koordynacji, niż start z pozycji nad wodą w wake na wyciągu. Paradoksalnie, im mocniejszy silnik, tym start jest łatwiejszy. Podczas pierwszej sesji za motorówką zaleca się pływanie z boku kilwateru, gdzie woda jest płaska. Po piewrszym udanym starcie wake za motorówką, pływanie okazuje się łatwe i przyjemne, dające mnóstwo radości.

Nisko umieszczony silnik o wysokiej mocy, sprawia, że za motorówką powstaje tzw. kilwater, czyli fala po obu stronach. Kilwater można wykorzystać jako naturalną hopkę do wybicia, pozwala on na wykonywanie  różnych skoków, tricków i ewolucji. Po opływaniu się pierwszymi manewrami do nauki są: zmiana kierunku deski, krawędziowanie deską, przejście przez kilwater a następnie wybicie z kilwateru, surface-pass czyli przełożenie drążka za plecami. Dla bardziej zaawansowanych tricków przydaje się specjalna wieża wakeboardowa na motorówce, która pozwala na umieszczenie liny pod odpowiednim kątem.

Oferta szczecińskich miłośników wakeboardingu za motorówką dotyczy pływania na desce wake, nartach wodnych, a także pływanie na nadmuchiwanych zabawkach wodnych. Pływanie odbywa się na dorzeczach Odry, dokładna lokalizacja zależy od warunków pogodowych. W trosce o bezpieczeństwo szkoła wake zapewnia całe wyposażenie oraz piankę, kamizelkę asekuracyjną i kask. Kadra posiada uprawnienia do holowania wakeboardzisty i narciarza wodnego za motorówką.

Kontakt

+48 500 287 405