By: Kitesurfing Szczecin On: 06 października, 2016 In: Kitesurfing Trzebież Comments: 0

Kitesurfing w Trzebieży

Przy wietrze z północnego zachodu kitesurfing w Trzebieży wydaje się doskonałym rozwiązaniem na deskę twin-tip dla kitesurferów ze Szczecina. Początek listopada rozpoczął się załamaniem pogody i nie było już tak ciepło jak we wrześniu, kiedy to temperatury wody i powietrza były rekordowe od wielu lat. Bez docieplacza lub kamizelki ochronnej która zwiększa ciepło, bez kaptura i rękawic w piance 4/3 na wodzie pływając na kite było bardzo przyjemnie. W ruchu chłód nie był odczuwalny. Siła wiatru dochodziła tego dnia do 20 węzłów.

Kurs kitesurfingu we wrześniu

Prowadzenie szkolenia na zakończenie kursu kitesurfingu nie było jednak dobrym pomysłem dla samego instruktora. Idea nie była dobra ze względu na komfort termiczny nie tyle kursanta, co instruktora, który stoi w wodzie niemalże bez ruchu. Wybór spotu podyktowany był dobrą siłą wiatru i kierunkiem. Mimo to silny przypływ tego dnia ograniczał obszar płycizny. Na szczęście zdolny kursant poradził sobie z tym, spływając bezpiecznie z wiatrem na nieco głębszej wodzie.

Trzebież spot dla początkujących kitesurferów

Trzebież jest miejscówką, która pozwala na uprawianie kitesurfingu przez początkujących. Należy jednak wziąć pod uwagę poziom wody, siłę i kierunek wiatru. Pływając na głębokiej wodzie warto mieć na sobie kamizelkę wypornościową, lub choćby kamizelkę ochronną która doda pływalności i czujne oko bardziej doświadczonego kolegi, czy koleżanki. Latawiec jednego z początkujących kitesurferów wylądował tego dnia w trzcinach, na szczęście kajciarz zerwał zrywkę bezpieczeństwa, zwinął latawiec i bezpiecznie wyszedł na brzeg.

trzebiez-kitesurfing

Test starej Cabrinhii Switchblade wyciągniętej z szafy po dwóch latach. Wymieniony balon i trzyma powietrze jak nowa 😉

Trackback URL: http://kitesurfingszczecin.pl/kitesurfing-trzebiez-4-10-2016/trackback/

Leave reply:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.