Sprzęt – wypożyczyć, czy kupić własny?

Jeżeli podejmujesz dopiero pierwsze kroki w danej dyscyplinie, to nie wiem jeszcze, czy będzie on naszą stałą pasją i będziesz mógł sobie pozwolić na trenowanie go co sezon. Nie jesteśmy pewni czy to na pewno ten sport, który da nam sporą satysfakcję i czy po prostu po jakimś czasie nam się nie znudzi. Istnieją niestety takie sporty, gdzie możliwość uczestniczenia w nich oczekuje od nas dużego zaplecza sprzętowego, który w niektórych przypadkach jest po prostu drogi. Dlatego warto jest wybrać odpowiedni kitesurfing sklep gdzie dzięki licznym promocjom będziesz w stanie znaleźć coś na własną kieszeń. Warto wziąć pod uwagę, że na dłuższą metę wypożyczanie sprzętu nie jest opłacalne. Wypożyczony sprzęt nie zawsze jest odpowiednio do nas dopasowany jak i opłaty za zniszczenie go bywają niewspółmierne, a sam strach przed uszkodzeniem sprzętu wpływa negatywnie na komfort użytkowania. Tym bardziej w tym przypadku opłaca Ci się zakupić własny sprzęt, który będzie idealny pod Twoje predyspozycje, spełni wszystkie Twoje oczekiwania i w momencie drobnych uszkodzeń po prostu oddasz go do serwisu kite. Drobna naprawa nie będzie kosztowna, pozwoli zachować właściwości latawca czy deski, a sklepy często oferują naprawy po kosztach jeżeli u nich zakupisz się dany sprzęt.

Zakup sprzętu jako inwestycja

Musisz bardzo dobrze przemyśleć zakup danego sprzętu, gdyż na samym początku jest to bardzo niemały wydatek. Pamiętaj jednak, że sprzęt kupujesz raz, co parę lat możesz go wymienić, ale nie płacisz za dostęp do spotów, wyciąg czy karnet. Wystarczy Ci samochód, lub ktoś znajomy który zabierze Cię na spot kitesurfingowy. Sam latawiec potrafi sporo kosztować. Jest to jeden z głównych elementów potrzebnych do kitesurfingu, zaraz obok deski i trapezu, ale na pewno nie jedyne są to potrzebne elementy. Coraz bardziej wnikając w ten sport dowiesz się, że potrzebne są też inne akcesoria, które niekoniecznie były potrzebne na początku i w ogóle są mało widoczne przy kitesurfingu, ale wydłużają sezon. Należą do nich nie tylko pianka neoprenowa, ale także docieplacze, buty neoprenowe, rękawice czy kaptur. Dowiedz się więcej o sprzęcie do kitesurfingu dla początkujących. 

Profesjonalny Kitesurfing Sklep

sprzęt-do-kitesurfingu

Sprzęt kitesurfingowy najlepszych producentów

Internetowy sklep ze sprzętem kitesurfingowym

Dobry sklep kitesurfingowy w swojej ofercie przede wszystkim umożliwia Ci dobór odpowiedniego sprzętu w korzystnej cenie. To na pewno jest kluczowe jeżeli chodzi o treningi i nie zawsze będziemy mogli na to liczyć przy wypożyczaniu sprzętu. W większości w wypożyczalni musisz zdać się na swoją wiedzę i przeczucia, który sprzęt będzie dobry, no chyba że w tym zakresie możesz liczyć na fachową poradę kolegów. Większość wypożyczalni jest zaopatrzona jednak w podstawowe modele latawców i desek, które nie zawsze spełnią Twoje oczekiwania. Nie wspaminając już o miejscach, w których sprzęt jest stary i mało sprawny. Wtedy radość z użytkowania będzie znacznie mniejsza. W Kitesurfing Sklep nie tylko możesz liczyć na fochową poradę wynikającą z ponad 10 lat doświadczenia, ale także na atrakcyjne rabaty na nowy sprzęt kitesurfingowy. W sklepie znajdziesz odpowiedni latawiec, deskę, piankę, trapez i inne akcesoria

Sponsorem artykułu jest Kitesurfing Sklep, oficjalny dystrybutor takich marek jak North Kiteboarding, Wainman Hawaii, Nobile Kiteboarding, Mystic Kiteboarding, Airush, SU-2, Slingshot i wielu innych. Zajrzyj do Kitesurfing Sklep, internetowego sklepu z latawcami, piankami neoprenowymi, trapezami kite i deskami do kitesurfingu, w którym na pewno dobierzesz idealny sprzęt dla siebie.